זום על הקשב

המיזם הקהילתי שלי "זום על הקשב" נולד בתקופת הקורונה, כשכולנו ישבנו בבית ונדרשנו להתמודד עם אתגרים רבים ומגוונים, כולל התנהגויות שונות ומגוונות של ילדנו עם הפרעת הקשב. 

מטרת המיזם להעניק להורים לילדים ומתבגרים עם הפרעת קשב, לקויות למידה וקשיי התנהגות, ידע מבוסס אקדמית וכלים פרקטיים ליישום, בהתאם לנושאים מגוונים שעל סדר היום וקשורים כמובן לתחום.

ההתמודדות ההורית עם הפרעת הקשב לא פשוטה. לא פעם ההורים מדווחים שהקושי העיקרי הוא בקבלת מידע אמין ומקצועי, וכן באיתור אנשי מקצוע בעלי הכשרה מתאימה. לצערי ראיתי שהורים, שמחפשים ייעוץ או עזרה לקשיים של ילדם, פונים לא פעם לרשתות החברתיות, שם הם עלולים להתקל באנשים לא מקצועיים, שלא רק שאין להם את הידע המקצועי הספציפי בתחום הקשב, אלא שגם לעיתים הם מייעצים להורים בלי להכיר את הילד/נער והמאפיינים הייחודיים שלו. זהו מצב שעלול להזיק, שכן שימוש בכלים לא מותאמים לא יגרום לשינוי המיוחל ואף יחמיר את המצב.   לשמחתי המיזם שלי ומיזמים דומים, המופעלים על ידי אנשי מקצוע, מצליחים להנגיש להורים מידע מקצועי המבוסס על מחקרים וניסיון מעשי בשטח. 

הורים רבים שהשתתפו במיזם סיפרו על החוויה הטובה והמעשירה, שגם עשתה להם סדר בים במידע הקיים כיום בשוק.  

חלק מהמפגשים הועברו על ידי והתבססו על הידע והאקדמי שרכשתי ועל הניסיון המקצועי מעבודת השטח.


איך מקבלים את הקישור למפגש? 

1. מצטרפים לרשימת התפוצה המקצועית שלי בווטסאפ (ראו לחצן כאן למטה בכחול. שימו לב שעל מנת לקבל הודעות בתפוצת הווטסאפ עליכם לשמור את המספר כ"איש קשר" אחרת לא תקבלו מידע)

2. הקישור למפגש ישלח ביום המפגש בשעה 16:00

3. נרשמתם ולא קבלתם?  פשוט מאוד! תשלחו אלי וואטסאפ דרך הקישור הזה והכל יהיה בסדר 

ולשאלה שתמיד שואלים:
האם יש הקלטה ואיך מקבלים את המצגת? אני לא יכול להבטיח שאשלח הקלטות ומצגות ולכן חשוב להצטרף למפגש עצמו. לרוב לא שולחים. 

חלק קטן מהתגובות של אלו שנהנינו מההרצאות במיזם: