מאירים את הדרך

חברים יקרים, מאירים את הדרך נמצא בשלבי פיתוח אחרונים. בעמוד זה תוכלו לקרוא באופן כללי על המיזם. מידע מפורט יעלה בקרוב. יש למה לחכות ולצפות (:

הורים? מורים? מטפלים? אנשים טובים?

אני שמח לספר לכם על המיזם החדש שלי:

לקבלת מידע אודות המפגשים, טיפים, כלים וידע מקצועי בתחום ADHD מוזמנים להצטרף אלי בווטסאפ:

כל מה שחשוב לדעת על מיזם "מאירים את הדרך" 

שלום לכם, 

מאז שנת 2007 אני מקדיש את חיי, 24/7, בכל הקשור לילדים ובני נוער עם הפרעת קשב, לקויות למידה, הפרעות התנהגות, התנהגויות סיכון ועבריינות נוער. זהו תחום שקרוב מאוד לליבי, אני חי אותו, אני נושם אותו, אני לא מפסיק ללמוד אותו, ואני חושב שיש בו הרבה מאוד מה לעשות. 

לאורך השנים למדתי תארים בתחום החינוך המיוחד, השתתפתי בעשרות הכשרות והשתלמויות מקצועיות בתחום, במשך עשור ניהלתי את המרכז הקהילתי – חינוכי – טיפולי הגדול בארץ להתערבות רב מערכתית בילדים ומתבגרים עם הפרעת קשב וקשיי התנהגות, העברתי השתלמויות לשוטרי נוער, קציני מבחן, צוותי פנימיות, צוותי הוראה, העברתי עשרות הרצאות להורים, הובלתי בהצלחה רבה את מיזם "זום על הקשב" שנועד להעניק ידע מקצועי להורים, אני מוביל באהבה גדולה את "מגזין ADHD" שכולל קבוצת פייסבוק עשירה בידע מקצועי לצד ערוץ פודקסאט מצליח מאוד, פיתחתי תוכנית להדרכת תלמידים עם הפרעת קשב במוזיאון, פיתחתי תוכנית שמכשירה הורים להיות מאמנים קוגניטיבים – התנהגותיים של ילדיהם, פיתחתי תוכנית ייחודית להכשרת צוותים שעובדים עם נערים במצבי סיכון שלהם הפרעת קשב, הנחתי עשרות הורים לילדים ומתבגרים עם הפרעת קשב, תרמתי אלפי שעות ייעוץ להורים והרשימה עוד ארוכה. 

עכשיו, הגיע הזמן לארוז את כל הידע, הניסיון והכלים שברשותי, ולצאת עם אריזה זו למיזם ייחודי – מפעל חיי החדש, שהולך לייצר מהפכה בכל הקשור להנגשת ידע וכלים מקצועיים לאנשים עם הפרעת קשב ולאנשים במצבי סיכון (שני תחומים שקרובים מאוד לליבי). כמו יתר העשייה שלי, גם מיזם זה יהיה ללא שום מטרות רווח, יפעל במקצעיות ובעיקר מכל הלב! 

למה דווקא "מאירים את הדרך"? 

מי שמכיר אותי יודע שקצת קשה לי עם המצב שעיקר הטיפולים שיש לאוכלוסייה זו (הפרעת קשב ו/או התנהגויות סיכון) הם רגשיים והשלכתיים. למה זה קשה לי אתם שואלים? כי בסופו של יום הפרעת קשב היא הפרעה ביצועית, ולא הפרעה רגשית (אם כי זה נכון שיש לה תוצרים רגשיים ברגע שאותם אנשים לא באמת מטופלים). במשך עשור, כשניהלתי את המרכז, עברו דרכי 1,571 ילדים ונערים. איכשהו המשותף בין רובם היה התהליך שהם עברו: ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת, טיפול באומנות, עיצוב התנהגות, טיפול פסיכולוגי, הוראה מתקנת, אימון אישי, טיפול הומאופתי, טיפול תרופתי, רכיבה טיפולית, שחיה טיפולית, ספורט טיפולי, שיעורי עזר… ובסוף? לא פעם פגשתי הורים מיואשים וילדים אבודים. לא פעם "שברתי את הראש" בשביל להבין למה זה קורה? אין ספור פעמים שמעתי מהורים על מטפלים שאני באופן אישי יודע שהם מעולים, אז איך זה יכול להיות שיש כאן הורים מיואשים וילדים אבודים? איך זה יכול להיות שאחרי תהליכים כאלה פגשתי אין ספור נערים שנכנסו, לצערם ולצער החברה כולה, למעגלי הסיכון השונים? 

ובכן, אני חושב שיש לי את התשובה:

  1. ברוב המקרים ראיתי שפשוט אין עבודה משותפת רב מערכתית בין כלל הגורמים (כל אחד עושה את מה שהוא יודע הכי טוב, ופשוט אין תיאום אחד עם השני, ואז זה כמו מיכל של מים – ברגע שיש סדק, המים יוצאים). 
  2. ברוב מוחלט של המקרים ראיתי שעבדו עם הילדים על "מה" הם צריכים לעשות, ולא על "איך" הם צריכים לעשות. או במילים אחרות – לא הסבירו לילדים (וגם להורים) איך לנהל את הפרעת הקשב בצורה אופרטיבית, ביצועית, מעשית. 

אני יכול לכתוב עוד עמודים שלמים על התובנות שלי מעולם הפרעת קשב. אם זה מעניין אתכם, אתם מוזמנים לבקר באתר שלי ובעמוד הפייסבוק הפרטי שלי. 

בואו נחזור לעניין הביצועי, לעניין שצריך ללמד את הילדים וההורים את ה"איך" ופחות את ה"מה". במקביל, בואו נחזור לכל הניסיון והידע הרב שצברתי לאורך השנים, ועכשיו נחבר את הכל. לחיבור הזה נקרא "מאירים את הדרך". למה קראתי לזה ככה? 

  1. כי אני טוען שהאנשים האלה יודעים מה הדרך, רק הם לא רואים אותה. 
  2. כי אני טוען שלא צריכים לבוא מעל האנשים האלה, אלא צריך ללכת איתם יד ביד. 
  3. כי אני טוען שנכון יהיה שההורים יטפלו בילדיהם סביב מתן הכלים, ופחות גורמים חיצוניים.
  4. כי אני טוען שאדם שנכנס (לצערו, ולצער החברה כולה) למעגלי הסיכון השונים, צריך שיראו לו את הדרך האמיתית, הפרקטית, האופרטיבית לצאת ממנה, וכמה שיותר מהר, ושלא "ישהו" איתו שם יותר מדי, ואז סביר שיבין שהוא, איך נגיד את זה בעדינות, לא שווה את זה.
  5. כי אני טוען שצריכים להאיר את הדרך לאנשי החינוך וההדכה המופלאים שעובדים עם הילדים והנערים שלעיתים החברה הייתה מעדיפה לשכוח. 
  6. ובעיקר… כי אני טוען שאם נאיר את הדרך – הם ילכו בה. ואם נאפשר להם באמת ללכת בה, הם ירצו עליה. השאלה היא – האם אנחנו באמת עושים את זה? 

המיזם החדש שלי "מאירים את הדרך" נועד להאיר את הדרך, לעיתים האפלה, הלא ברורה, הקשה ובחלק מהמקרים אף לא קיימת לאנשים (ילדים, נערים, צעירים ומבוגרים) עם הפרעת קשב ו/או התנהגויות סיכון, "מאירים את הדרך" נועד לפתוח להם את העיניים, לשכנע אותם שהם מסוגלים, ולהפוך את כל הדיבורים למעשים. "מאירים את הדרך" נועד להנגיש ידע וכלים מקצועיים לא רק לבעלי האמצעים הכלכליים או ל"אנשים העמידים", אלא לכל שכבות האוכלוסייה, ולא – זו לא סיסמא, זו המציאות של המיזם הזה. "מאירים את הדרך" יקח את כל הידע, הניסיון והכלים שרכשתי לאורך השנים וינגיש אותם לאנשים עם הפרעת קשב ו/או התנהגויות סיכון. הלוואי שעוד אנשי מקצוע יצטרפו ל"מאירים את הדרך" ובכך נוכל להרחיב באופן משמעותי את מעגלי ההשפעה שלנו. 

"מאירים את הדרך" ל… 

למי אנחנו מאירים את הדרך?

ואיך אנחנו נעשה את זה? 

מאירים את הדרך לעובדי נוער עוברי חוק ומצבי סיכון עם הפרעת קשב 

השתלמות חד פעמית להיכרות עם נושא הפרעת קשב ועבריינות, ותפקידם של אנשי הצוות עם אוכלוסייה זו.

השתלמות מקצועית של 20 מפגשים להכשרת הצוות להתערבות ביצועית אופרטיבית סביב נושא נערים עוברי חוק עם הפרעת קשב. 

הפצת חומר מקצועי לעובדי נוער אלו שיכלול ידע וכלים פרקטיים להתמודדות – להצטרפות כנסו: https://katzr.net/368b82 

מנהלי מסגרות שמעוניינים לבחון אפשרות להשתלב בתוכנית "מאירים את הדרך" מוזמנים ליצור קשר עם יותם ויסקופ  – פרטים בהמשך עמוד זה. 

מאירים את הדרך להורים לילדים ומתבגרים עם הפרעת קשב וקשיי התנהגות

הכשרה פרטנית להורים (שימו לב: ההכשרה מתאימה מאוד גם להורים שילדיהם לא נמצאים בסיכון!!): לפרטים נוספים כנסו: https://katzr.net/b4d1c0 

הפצת ידע וכלים מקצועיים באמצעות הווטסאפ: להצטרפות כנסו: https://katzr.net/c6b31c 

מפגשי ייעוץ והכוונה ללא תשלום: להצטרפות כנסו: https://katzr.net/bf3294 

מאירים את הדרך למורים לתלמידים עם הפרעת קשב 

השתלמות חד פעמית להיכרות עם נושא הוראת תלמידים עם הפרעת קשב

הפצת ידע וכלים מקצועיים: להצטרפות כנסו: https://katzr.net/c6b31c 

מאירים את הדרך לקהילה 

מפגשי למידה מקצועיים ללא תשלום"זום על הקשב": הלו"ז יתעדכן בקרוב 

פודקסאט מגזין ADHD וספריית מידע: https://katzr.net/799d9f 

קבוצת הפייסבוק "מגזין ADHD": הצטרפו: https://katzr.net/530320 

תפוצת וואטסאפ מקצועית: https://katzr.net/c6b31c  

מאירים את הדרך לבני נוער עם הפרעת קשב 

התוכנית תתעדכן בקרוב 

חשוב להדגיש שהמיזם רק בתחילת דרכו ואני עובד לאט לאט, במקצועיות, במסירות ובצורה מסודרת וחכמה. אני מתחיל בקטן, ולאט לאט ארחיב את המענים. 

תוכניות קהילתיות שנפתחות בקרוב 

שם התוכנית

לפרטים 

יום עיון להורים לילדים ומתבגרים עם הפרעת קשב 

יתעדכן בקרוב 

הכשרה פרטנית מקצועית להורים לילדים ומתבגרים עם הפרעת קשב 

לחצו כאן 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ליזם "מאירים את הדרך" – יותם ויסקופ

טלפון: 050-6712091

דוא"ל: yotamwiskop@gmail.com

אתר אינטרנט: http://yotamw.co.il/